Home > Etapy tour > Etapy tour 2016 > Kladské pomezí (17.- 18. 7. 2016)
 
"Kladské pomezí"        
 
Jedno prázdninové volno jsme vyrazili do našeho oblíbeného regionu - Kladského pomezí, konkrétně do Broumovského výběžku. Jako základna nám posloužil už několikrát využitý a osvědčený penzion Podskalí v osadě Bučnice u Teplic nad Metují. Jezdíme sem už 6 let a pokaždé když přijedeme, překvapí nás majitelé vždy něčím novým, co pobyt ještě zpříjemní. Jednou to bylo nové parkoviště, pak terasa, bazén a teď koupací sud, který je ideální využít při chladnějším počasí :o)
A hlavně tady stále panuje skvělá a přátelská pohoda!
 
 
Ruprechtický Špičák 
 
17. 7. 2016 - 40 km
 
Teplice n. M. Bučnice > Horní Teplice > Buková hora > Vernéřovice > Meziměstí > Ruprechtický Špičák > Vižňov > Meziměstí > Bučnice
 
Ruprechtický Špičák 880 m je nejvyšší vrchol celého Kladského pomezí, známe ho ze závodu MTB Trilogy. Ale během závodu si člověk ty panorámata zrovna moc nevychutná. Vždycky když jezdíme v Broumovském výběžku, vidíme Špičák v dálce a říkáme si, že se tam jednou musíme vydat. A došlo na to právě dnes. Víme, že cesta na vrchol není nic jednoduchého, takže je jasné, že to bude tak trochu i vycházka :o) Ale ta dřina za ten kruhový rozhled určitě stojí za to!

Pavel

 
  Mapa a profil trasy
     
  Kladské pomezí
 
 
 
 
Hraniční trail 
 
18. 7. 2016 - 22 km 
 
Teplice n. M. Bučnice > Zdoňov > Libná > Hraniční hřbet > Adršpach > Bučnice
 
Druhý den to sice byla kratší vyjížďka, ale o to více techničtější a zároveň i větší kochačka. Kdo má rád technické, kořenité a kamenité traily lemované borůvčím, přijde si tady na své. Tento trail máme velice rádi a jeli jsme ho už několikrát i z druhé strany od Adršpachu. Doporučujeme ;o)

Pavel

 
 
  Mapa a profil trasy
     
  Broumovsko