Home > Etapy tour > Etapy tour 2017 > Tří denní Teplické skály (7.- 9. 5. 2017)
 
"Tří denní Teplické skály" 
 
7.- 9. 5. 2017
 
Teplice nad Metují > Teplické skály > Adršpašské skály > Teplice nad Metují
 
Letos jsme se rozhodli, že častěji podnikneme nějaké pěší akce i s přespáním někde volně v přírodě. Konečně se naskytl čas vyrazit někam na více dnů. Během plánování akce to vypadalo na celkem rozumné jarní počasí, ale letošní jaro je bohužel celkem nevyzpytatelné a počasí se velmi často střídá. A došlo k tomu i během našeho výletu, kdy se přes druhou noc natolik ochladilo, že poslední den ráno jsme měli po nočním dešti na tarpu i zmrzlé kapky a gpska ukazovala po ránu
0 °C. Ale zase na druhou stranu jsme si vyzkoušeli naši výbavu a teď víme, že i noc kolem nuly přečkáme v pohodě.
Nocování jsme si naplánovali u zastrčených chat ve skalách, které nám vytvořily skvělé zázemí. Vzhledem k tomu, že jsme trasu a bivakování plánovali tak nějak "na divoko", nepotkali jsme za celou dobu téměř nikoho. Samozřejmě až na krátký přesun Ádrem, tam jsou ti poláci prostě vždycky.
Kromě skvělého nocování v zastrčených místech skal, byla i parádní procházka po starém chodníčku (kdo hledá, ten najde...), který kopíruje historickou hranici mezi katastrem Bischofsteinu (Bišíku) a Teplic n. M. Na některých místech této hranice je možné ještě dnes vidět do skal vytesané značky, někdy i s čísly. Tenhle chodníček bude chtít určitě ještě víc prozkoumat... ;o)

Pavel

 
  Prošlou trasu ani polohu některých chat nechceme zveřejňovat...
     
  Adršpašsko-teplické skály