Home > Etapy tour > Etapy tour 2017 > Fatbike 3denní Jeseníky (20.- 22. 8. 2017)
 
"Fatbike 3denní Jeseníky" 
 
20.- 22. 8. 2017 - 142 km
 
Hynčice pod Sušinou > Paprsek > Lesní bar (bivak) > Ramzová > Červenohorské Sedlo > Dlouhé Stráně (bivak) > Kouty
> Branná > Staré Město pod Sněžníkem > Hynčice pod Sušinou
 
Po nějaké době jsem na fatbike zase pověsil brašny od kluků z Everbike a vyrazil na pár dnů do Jeseníků. Cestu jsem začal v Hynčicích pod Sušinou od Penzionu Kolovna. Mimochodem super penzion se skvělými službami, kuchyní a zázemím pro cyklisty.
První noc jsem chtěl přečkat na Smrku, ale vzhledem k tomu, že vše bylo po dešti mokré, stejně jako moje boty a ponožky, zajel jsem až na Lesní bar. Lesní bar nad Lipovou Lázně je skvělé místo se super zázemím pro cestovatele a turisty. Vždy i večer je jistota, že tam najdete něco k jídlu a pití a přespat se tam taky provizorně dá.
Druhý den už to bylo nahoru/dolů :o) Z Ramzové výšlap pod Šerák, sjezd do Filipovic a poté zase výšlap, tentokrát na Červenohorské Sedlo. Následoval sjez pěknou novou šotolkou k dolní nádrži přečerpávací elektrárny Dlouhé Stráně a pak už poslední výšlap dne - na horní nádrž přečerpávačky. Jelikož jsem měl naplánovaný nocleh ve srubu pod horní nádrží, nemusel jsem spěchat dolů. A to mělo ten efekt, že jsem nakonec zůstal u toho "jezera" jenom sám - paráda. I západ slunce se povedl. A pak šup do srubu. Paráda, celý jenom pro sebe!
Ráno jsem měl ještě v plánu zachytit východ slunce, ale bylo pod mrakem, takže jsem pokračoval v cestě. Sjezd do Koutů jsem si užil na trailech zdejšího Bikeparku. S brašnama na kole jsem byl trochu za exota :o)))
Cestu z Koutů jsem si ještě okořenil výjezdem až pod Vozku k jedné lovecké chatě. Pak už dlouhý sjezd až do Branné. Z Branné už to pak bylo do Hynčic jen přes dva kopce a Staré Město pod Sněžníkem.

Pavel

 
  Mapa a profil trasy
     
  Navštivte Jeseníky