Home > Etapy tour > Etapy tour 2017 > Dvoudenní fatbike (19. 12. 2017)
 
"Dvoudenní fatbike" 
 
19.- 20. 12. 2017 - 94 km
 
Dolní Morava > Slaměnka > Návrší > Stříbrnice > Kunčice > Paprsek > Petříkov > Ramzová > Ostružná > Branná > Vikantice > Hanušovice > Dolní Morava
 
Konečně přišlo příznivé počasí na dvoudenní zimní bikepacking - dostatek sněhu a mrazy tak akorát na příjemné noční spaní. V plánu jsem měl využít na spací turistický přístřešek nedaleko Paprsku u Císařské boudy. Spali jsme tam už na podzim při podzimním toulání (www.tourdeczech.cz/etapy_2017_09_30.htm).
Vyrazil jsem z Dolní Moravy, první občerstvovačka byla na Slaměnce. Až na Mokřiny cesta super tvrdá urolbovaná, takže to i pěkně jelo. Ale úsek Mokřiny - Návrší už byl trochu těžší, občas bylo potřeba i jít po svých a kolo tlačit. Proto jsem se z Návrší rozhodl sjet po silnici dolů do Stříbrnic a na Paprsek vyjet po silnici přes Kunčice. Na Paprsku došlo na zdejší klasiku - borůvkové knedlíky. Chvíli jsem ještě poseděl a pak už přesun k noclehu u Císařské chaty. Teplota byla kolem -6 °C, tedy ideální pro spacák, který jsem měl sebou.
Ráno spánek až do 7:30 h bez nějakých problémů, takže super noc. Navíc ten totální noční klik, no prostě paráda!
Druhý den po vydatné snídani jsem sjel do Petříkova a Ramzové. Pak už to bylo po cestách, které ale byly stále pěkně zasněžené, až do Hanušovic.

Pavel

 
  Mapa a profil trasy
     
  Běžkařské trasy na Dolní Moravě  Chata Paprsek