Home > Etapy tour > Etapy tour 2019 > Vánoce v maringotce (23.- 26. 12. 2019)
 
"Vánoce v maringotce" 
 
23.- 26. 12. 2019
 
Letošní Vánoce jsme chtěli strávit mimo domov, nejlépe v nějaké útulné chatě, trochu mimo takovéto běžné vánoční dění ve městech. V záloze byla i jedna lovecká chata v lesích Králického Sněžníku, ale naskytla se nám příležitost využít k prožití Vánoc útulnou maringotku tak trochu "na konci světa" ;o)
Nezastíráme, že něco takového by se nám i líbilo vlastnit a tak bylo jasné, že nabídky využijeme a rádi! Navíc v naší oblíbené lokalitě Broumovsko, na konci obce Božanov, u státní hranice, prostě tam kde lišky (v poslední době dokonce i vlci) dávají dobrou noc.
A užili jsme si to skvěle! Na Štědrý den první výšlap do Broumovských stěn, pak Vánoční prohlídka broumovského kláštera a na závěr klasická štědrovečerní večeře řízek a bramborový salát v maringotce ;o) Musím říct, že prohlídka kláštera na nás velice silně zapůsobila, navíc umocněná skvělým průvodcem, který historií Broumovska doslova žije. Jo a salát se Lence opět povedl ;o)
Na první sváteční den jsme zase vyrazili do Broumovek, na které jsme mimochodem koukali přímo z oken maringotky, a v zákoutí Broumovek jsme si udělali vánoční buřťák :o)
Po návratu jsme se postarali ještě o ovečky pana majitele, které nám přes Vánoce svěřil do opatrovnictví. A asi jsme se o ně starali dobře, protože nám přišla skvělá zpráva, že se po Novém roce narodilo celkem pět jehňátek :o)
Večer na první svátek jsme ještě nakoukli do zajímavě řešeného sklípku majitele. Skvělá práce, pecka "díra do země"!
Druhý sváteční den už jsme jeli domů a cestou ještě hned za hranicemi v Polsku navštívili nově zrekonstruovanou vyhlídku nad městečkem Radków ve Stolových horách.
Parádní Vánoce tak nějak jinak než obvykle, skvělé zážitky! Jenom k těm Vánocům chyběl sníh...
Ještě jednou děkujeme majiteli! A mám takový pocit, že se sem určitě ještě někdy přijedeme podívat...

Pavel

 
  Region Broumovsko   Klášter Broumov   Obec Božanov